Lysá žije 2018

timeline-lysa-zije-hotovo

Lysá nad Labem o posledním květnovém víkendu opět ožije,  v pátek 25.5. budou již potřetí zahájeny slavnosti města. Program prvního dne začne v brzkých odpoledních hodinách v prostoru letního kina, kde budou připraveny aktivity nejen pro děti, ale samozřejmě i pro dospělé. Z večerních hudebních vystoupení můžeme už nyní prozradit například Ivan Hlas Trio, v latinsko-amerických rytmech vás roztančí Mezcla Orquesta a opravdovou bombou budou Queenie, kapela hrající hity slavných Queen. Paralelně se slavnostmi bude v pátek probíhat Noc kostelů, při této příležitosti bude otevřen římskokatolický kostel Narození sv. Jana Křtitele i evangelický kostel.

Sobotní program odstartujeme v dopoledních hodinách na Montmartre (Zámecká ulice) v duchu řemesel a hudby. Můžete se těšit na vystoupení žáků ZUŠ, Utřifous Trio a na místní divadelní spolek Náplavka.

V atriu bývalého augustiniánského kláštera zazní známé skladby v podání místní hasičské dechové hudby, barokní divadlo přivezou divadelníci z Kuksu, moravský folklor soubor z Břeclavi.

V zámeckém parku postavíme indiánský duhový svět pro děti i rodiče, kde si na několika stanovištích indiánské stezky užijí spoustu her a zábavy a také se leccos naučí. Každý indián, který projde celou stezku, dostane slušivou indiánskou čelenku.

Odpolední hudební program na hlavní scéně v letním kině přinese známé kapely a interprety , jako je Jakub Smolík, slovenská stoupající hvězda Katarzia nebo například energetičtí Circus Problem.

Kousek od hlavní scény letního kina jsme připravili program nazvaný Svět divů. V hudebním stanu si budete moci poslechnout po celý den vybrané DJ, ale také se aktivně zapojit a zkusit a zkusit si jejich práci v rámci hudebně-naučného projektu COOL-DJ-SCHOOL. Po celou dobu konání městských slavností bude otevřeno Muzeum Bedřicha Hrozného. Vedle klasické prohlídky nabídne zábavně-vzdělávací hru “Po stopách Bedřicha Hrozného”. Stranou nezůstane ani místní kino, které na oba dva dny připravuje program pro děti i dospělé.

V neposlední řadě pak pamatujeme i na široký výběr stánků s občerstvením.

Finální program sledujte v sekci „Program“.