Orchestr Ježkovy stopy

Jazz, swing, Osvobozené divadlo, Tři strážníci, mladí…

… to jsou slova, která si patrně vybaví ten, kdo se někdy setkal s naším orchestrem. Jsme kolektiv dvanácti mladých muzikantů, které uchvátila hudba a představa elegance a noblesy období první republiky. Proto se již od roku 2013 pravidelně scházíme na půdě Konzervatoře Jaroslava Ježka, abychom studovali převážně originální partitury české swingové hudby 30. a 40. let. Mezi námi jsou studenti a absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka, Pražské konzervatoře, HAMU a DAMU.
V roce 2015 se k našemu orchestru připojilo pěvecké trio Sestry Ježkovy ( Tereza Návleková, Karolina Stasiaková a Radka Říhová), které se stalo naší neodmyslitelnou součástí. Tyto zpěvačky se potkaly společně ve hře Divadla Na Rejdišti nazvané Swingujeme, rejdíme, která zaznamenala mimořádný úspěch. To, že Sestry Ježkovy nejen skvěle zpívají, ale vyjímají se i na obrazovém záznamu, dokládá umístění jejich fotografií od autorky Martiny Houdek na prvním místě prestižní soutěže Czech Press Photo v kategorii Lifestyle (série).

V roce 2016 naše řady opustil zakladatel ansámblu a zpěvák Jan Veverka, a proto jsme mezi sebou velmi rádi přivítali novou tvář orchestru – herce a zpěváka Kryštofa Krhovjáka. Nejen tímto krokem ale i dalšími vnitřními změnami jsme vstoupili do nové éry, o níž doufáme, že bude neméně úspěšná, než ta minulá. Náš nynější správný směr dokazuje i to, že jsme na podzim roku 2017 natočili své první CD Proč nemohu spát, které navazuje na naši hudební revue stejného názvu.

Za poměrně krátkou dobu od založení Orchestru Ježkovy stopy jsme vystupovali na mnoha místech České republiky (od Chebu přes festivaly Rock for People a Pražské jaro až po Jablunkov), navštivili jsme také německé Drážďany. Spoluprací nás poctila také paní Jitka Molavsová, které vystoupila jako host na našem koncertu v Divadle ABC k výročí 110 let od narození Jatoslava Ježka. Spolupracá nás též poctily Sestry Havelkovy a syn Jana Wericha pan Jiří Werich Petrášek.
Věřím, že máme i do budoucna posluchačům a tanečníkům ( na našich tančírnách si nejeden pár protancoval podrážky) co nabídnout a doufám, že si posluchači užívají koncerty stejně TAK,  jako my v orchestru. – Lukáš Jadrníček, kapelník